Barbaros Mh, Batı Ataşehir Ağaoğlu My Newwork, No: 3, Kat: 4, D: 43, İstanbul

Follow Us!

Doç. Dr. Nihal Durmuş KOCAASLAN

2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

2010 yılında uzmanlığını, 2020 yılında doçentliğini aldı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde Adli Tıp Doktorasını tamamlayarak Adli Tıp Doktoru (PhD) ünvanını aldı. Meslek hayatının tamamını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD’ da asistan doktor (2004-2010, uzman hekim (2011-2013), yardımcı doçent (2013-2020) ve doçent doktor (2020-2023) olarak geçirdi.

2022 itibariyle kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Halen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD’ da öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Bu süre içinde;

2008 yılında 3 ay süreyle RWTH Aachen Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD rekonstrüktif mikrocerrahi,

2010 yılında 2 ay Amerika da Sanctuary Clinic ve Renato Saltz Clinic te Meme, Yüz ve Vücut Estetiği,

2016 yılında 1 ay süreyle Seattle Children’s Hospital Kraniofasyal Kliniğinde Dudak Damak Yarıkları tedavisi,

2017 yılında 3 ay süreyle Hollanda Roterdam Erasmus Üniversitesi Kraniofasyal Departmanında Kraniosinostoz Tedavisi,

2018 de St Georgies Hastanesi Maksillofasyal Kliniğinde Maksillofasyal Cerrahi ve Ortognatik Cerrahi konularında deneyimini artırdı.

2013 yılında hem Ulusal (TPRECD) ve hem de Uluslararası (EBOPRAS) yeterlilik sertifikaları almıştır. 2021 yılında FACS (Fellow of American Collage of Surgeons) ünvanını almıştır.

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) Etik Kurulu Üyesi, Estetik Plastik Cerrahi (EPCD) Yönetim Kurulu Üyesi, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Denetim Kurulu Üyesidir.

Yara Bakımı ve Onarımı Derneği ile Dudak Damak Yarıkları Derneği aktif üyesi üyesidir.

American Collage of Surgeons, International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), American Cleft Palate Foundation, AO Craniofacial Surgery Foundation gibi uluslararası derneklerin aktif üyesidir.

Özel ilgi alanları; ‘Ortognatik cerrahi, Maksillofasyal cerrahi, Çene cerrahisi, Dudak-damak yarıkları, Doğumsal anomaliler, meme ve göğüs ön duvarı rekonstrüksiyonları, Kronik yara tedavisi ve onarımı, Estetik cerrahidir.

Eğitim

Lisans

Tıp Fakültesi Kocaeli Üniversitesi 1998-2004

Tıpta Uzmanlık

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD 2004-2010

Görevler

Uzman Hekim

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD 2011-2013

Öğretim Üyesi

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD 2013-2023

Doçentlik

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi AD 2020

Adli Tıp Doktoru

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü

2020

Turkish Aestethic Clinic; Türkiye’deki en kaliteli, en sağlıklı ve en güvenli estetik ve plastik cerrahi, saç ekimi, ameliyatsız yüz gençleştirme, obezite cerrahisi, diş ve tüm medikal estetik uygulamalarına ulaşmanızı sağlayan estetik danışmanınızdır.