Barbaros Mh, Batı Ataşehir Ağaoğlu My Newwork, No: 3, Kat: 4, D: 43, İstanbul

Follow Us!

Prof. Dr. A. Adin SELÇUK

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümünden mezun oldu.

2000 yılında uzmanlığını, 2008 yılında doçentliğini aldı. 2013 yılında Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi ikinci ana dal uzmanlığını aldı. Meslek hayatının yaklaşık ilk 15 yılını Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asistan, uzman hekim ve doçent doktor olarak, son 10 yılını kurucu şefliğini yaptığı Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde KBB Klinik sorumlusu olarak geçirdi.

2019 ve 2022 yılları arasında, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü.

2022 itibariyle kendi kliniği ve Turkish Aesthetic Clinic’de (TAC) hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Bu dönemde 2008 yılında 6 ay süreyle University College London, Institute of Laryngology & Otology’de ve 2013 yılında University of Pittsburgh Medical Center, Otolaryngology Clinic’de bulunarak Rinoloji ve Baş – Boyun kanserleri alanlarında gözlemcilik yapmış olmasının yanı sıra, Horlama ve Tıkayıcı Uyku Apnesi tanı ve tedavileri konularında deneyimini artırdı.

2012 yılında Uykuder, Uyku Bozuklukları Sertifikası aldım ve bir süre Uykuder KBB Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyeliğinde bulundu.

Halen, Robotik Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği kurucu üyeliği, Türk Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlik Sınavı Komisyon üyeliği ve Türk Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği Araştırmacı Destekleme ve Danışma Grubu üyeliğini yürütmektedir.

Özel ilgi alanları; ‘Horlama ve Solunum İlişkili Uyku Bozuklukları tedavisi ve cerrahisi, Burun Eğrilikleri ve Estetik Burun Cerrahisi, Endoskopik Sinüs Cerrahisi, Burun Alerjisi ve tüm diğer burun hastalıklarıdır. Bunun yanında Pediyatrik KBB hastalıkları, Baş Boyun Kanserleri, Kulak Hastalıkları, İşitme ve Denge bozuklukları da diğer ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Eğitim

Lisans

Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü Hacettepe Üniversitesi 1996

Tıpta Uzmanlık

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2000

Doçentlik

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2008

Tıpta Uzmanlık

Ağız Yüz ve Çene Cerrahisi Sağlık Bakanlığı 2013

Profesörlük

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019

Görevler

Uzman Hekim

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, KBB

2001-2011

Fellowship

University College London, Institute of Laryngology; Otology, ORL

2008

Klinik Eğitim ve İdari Sorumluluğu

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, KBB

2011 – 2019

Fellowship

University of Pittsburgh Medical Center, Otolaryngology Clinic

2013

Öğretim Üyesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi, KBB

2017

Görevli Öğretim Üyesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü

2019 – 2022

Turkish Aestethic Clinic; Türkiye’deki en kaliteli, en sağlıklı ve en güvenli estetik ve plastik cerrahi, saç ekimi, ameliyatsız yüz gençleştirme, obezite cerrahisi, diş ve tüm medikal estetik uygulamalarına ulaşmanızı sağlayan estetik danışmanınızdır.